Soukromé rozhovory

Ingmar Bergmann

Jedl, Praha

Bergmanovské variace na téma manželství a ztráty víry. Víry v sebe, víry v druhého člověka, víry v Boha. Sonda do vztahu muže a ženy. Mlčení druhého člověka. I když mluví. Za slovy mlčení. Mlčení Boha. Za našimi slovy, kterými se ho snažíme dotknout. Alois Švehlík v roli pastora, mentora a především zpovědníka manželů, kteří ze sebe mají strach. Anna v podání Lucie Trmíkové, která miluje, ale nikoliv svého muže. Konečně po dlouhých letech cítí rozkoš a je ochotna vše opustit. Martin Pechlát coby její manžel, také pastor, který se jí odmítá vzdát. Souboj, který nemá vítěze. Oběť, která musí padnout. Víra, které se nepodlézá.

“V roli Anny exceluje Lucie Trmíková, která nejenže bravurně zvládá mezní polohy, ale nevídaná je i její schopnost rychlých střihů nálad. Z klidu, případně jízlivého postoje, v němž svému partnerovi lakonicky odpovídá na stupidní dotazy, náhle skočí do totálního citového výronu, do nekoordinované hysterie i křiku, aby se vzápětí vrátila k původnímu ztišení.”

Jana Machalická, Lidové noviny

 • Obsazení a tvůrci

  Režie a scéna / Directed by and stage design by: Jan Nebeský, Scénář / Script: Lucie Trmíková, Kostýmy / Costumes: Petra Vlachynská, Hudba / Music: Ladislav Kozderka

  Hrají / Cast:  Lucie Trmíková, Martin Pechlát, Alois Švehlík

 • Kalendář

  Datum Inscenace Scéna Vstupenky
  Úterý 25.6.2019
  od 16:00
  Ingmar Bergmann
  Soukromé rozhovory Jedl, Praha

  Divadlo evropských regionů

  Studio Beseda Vyprodáno