Tango Macabre

Slawomir Mrožek

Divadlo Husa na provázku Brno / CZ

Komedie slavného autora o nadějích a rozpadu. Šaškárna převeliká. Představení pro milovníky fantastických hereckých výkonů.

Jan Kolařík jako otec, který rezignoval na vše krom onanie. Dalibor Buš jako syn, který si myslí, že dokáže víc než jeho otec. Ivana Hloužková jako žena, která se postará o vše. Tereza Marečková jako dívka, která neví, proč se vlastně narodila. Adam Mašura jako erotický přeborník. Vladimír Hauser jako Ten, kdo chce něčemu věřit, nápadně přitom připomíná Petera Scherhaufera a Jiří Pecha jako babička, která chlastá jak nezavřená. Dechberoucí famílie!

„Tragikomedie o jedné rodině může promlouvat o generačním konfliktu, stejně jako o vzpouře a rozpadu hodnot. V úpravě režiséra Vladimíra Morávka se ukazuje právě nadčasovost textu a svoboda interpretace. (…)Tango macabre v Huse na Provázku je působivá inscenace, která je jak groteskní komedií, tak i tragédií, v níž rezonují problémy současné společnosti. A je pouze na divákovi, co si vybere a co z toho na sebe nechá dopadnout.“ (EuroZprávy.cz)

„O Sławomiru Mrożkovi je známo, že byl háklivý na příliš volné režijní výklady svých děl, ale myslím, že by i přes různá šprťouchlata a posuny Morávkovu drsnou divadelní „archeologii“ přijal. Režisér totiž hlouběji porozuměl smyslu a odkazu díla. V Mrożkově rodném Polsku se Tango dost hraje, ale jen v oné až moc uctivé podobě, a je to už trochu nuda.“ (Josef Mlejnek, Divadelní noviny)

Délka představení 140 minut s přestávkou. 

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Vladimír Morávek. Dramaturgie / Literary adviser: Miroslav Oščatka. Úprava / adapted by: René Lomnice. Kostýmy / Costume designer: Sylva Zimula Hanáková. Světla / Light design: Jan Machát. Hudba / Music by: David Smečka. Pohybová spolupráce / Choreography: Nenad Djapic.

    Hrají / Cast: Jiří Pecha, Vladimír Hauser, Jan Kolařík, Ivana Hloužková, Dalibor Buš, Tereza Marečková, Adam Mašura, Markéta Sovová. 

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky