Up End Down

Rostislav Novák ml.

Cirk La Putyka Praha / CZ

Příběh člověka, který žije jen se svými vzpomínkami. Se svými vzlety a pády. Není schopen se od nich odpoutat a žít uvolněně a svobodně.

Každý člověk aspoň jednou v životě přemýšlí o tom, co se odehraje, až nastane onen „konečný okamžik“. Jak vypadá a co následuje? Up End Down je pohled na cestu od narození do smrti skrze naše fantazie, na cestu mezi zemí a nebem. Křižovatka žánrů, ulic, nebe a země, narození a smrti, vzpomínky a přítomnosti, úsměvu a slz, vzletů a pádů.

Cena Divadelních novin, Inscenace roku 2010 v kategorii Tanec a balet

„Novocirkusová báseň o lidech a andělech nechává vše, co Novák dosud dělal, několik světelných let za sebou (...) Divákovi tak nabízí fantastický smyslový zážitek, zároveň mu však ponechává dostatek prostoru, aby si vychutnal i ryze poetické pasáže. Současně se tak smějeme i přemýšlíme, tajíme dech i pláčeme; a všeho je tu tak akorát.” (Tereza Spáčilová, iDNES.cz)

„Představení nabízí tolik vjemů, ať už pohybových, zvukových, či světelných, že je chvílemi téměř nemožné absorbovat všechny najednou. Chcete-li prožít hodinové, na naše poměry opravdu zcela unikátní a neobvyklé divadlo na pomezí mezi žánry, které uspokojí všechny vaše divácké smysly, neměli byste toto představení vynechat.“ (Johana Mücková, Česká televize)

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Rostislav Novák ml. Spolupracovali / Cooperation by: Alexandr Minajev, Daniel Gulko, SKUTR, Jaroslav Boltnar, Stéphanie N'Duhirahe, Bonaventure Gacon a Tomáš Měcháček. Choreografie / Choreography: Rostislav Novák ml., Anna Schmidtmajerová, Tereza Toběrná, Jiří Weissmann, Lenka Vagnerová, Petr Horníček a kolektiv. Hudba / Music by: Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Jan Maxián. Scéna / Stage designer: Hynek Dřízhal a kolektiv. Kostýmy / Costume designer: Kristina Záveská. Světelný design / Light design: Jan Mlčoch. Hudební design / Music design: Petr Kaláb a Robert Matoušek.

    Hrají / Cast: Rostislav Novák st. / Jiří Kohout, Vojtěch Fülep, Rostislav Novák ml., Jakub Prachař / Jan Balcar, Vojtěch Dyk / Andrej Rády, Jan Maxián / Jan Kletenský, Zuzana Havrlantová / Šárka Bočková, Zbyněk Šporc, Jiří Weissmann, Petr Horníček / Alexandr Volný, Anna Schmidtmajerová, Tereza Toběrná, Daniel Komarov, Michal Boltnar

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky