VIP

Radim Vizváry

Mime Prague, Praha

Snad každý toužíme být v životě velmi důležitou osobou. Občas si tak můžeme i připadat nebo jí dokonce být, cítíme se šťastní a spokojení, avšak jen do té doby, než nás doběhne samota.

Celovečerní tragikomická sólová pantomima choreografa, tanečníka, mima a režiséra Radima Vizváryho, která je koncentrovaným vhledem do mentální a životní proměny performera, který podlehl iluzi popularity a konformity. Hlavní a jedinou postavou inscenace je iluzionista, kterému začnou jeho jevištní triky vstupovat do života, jeho sláva roste, síly ubývají a identita se rozpouští v mediálním obraze, zapomíná normálně žít, zapomíná na přátele a nakonec jej zasáhne samota a závislost. Prochází stavy opojení a blouzní. V závěru svede krvavý zápas se sebou samým o čistou mysl a přirozenou identitu. 

Radim Vizváry mistrně střídá stavy sebevědomého opojení, blouznění i krajní sebedestrukce a zápasu se sebou samým.  Představení se odehrává v ostrých kontrastech groteskních gagů a poetických chvil samoty či halucinací. V choreografii představení nenechává Vizváry prostor pro improvizaci, dokonale propracovává detaily gest a mimiky ve spojení s hudbou a light designem.  Používá také iluzionistické triky, střídá technicky dokonalou pantomimu, tanec a pohybové divadlo.

Délka představení je 60 minut bez přestávky

  • Obsazení a tvůrci

    Režie / Directed by: Radim Vizváry, Hudba / Music: Ivo Sedláček, Scénografie a kostýmy / Stage design and costumes: Petra Vlachynská

    Hraje / Cast: Radim Vizváry

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky