Zabíjejte popírače klimatických změn

David Finnigan

Švandovo divadlo Praha

Černá komedie o síle médií a ožehavých vyhlídkách na budoucnost!

Co se stane, když se nezastavitelná síla klimatické změny střetne s politickými představiteli, kteří nejsou schopni pohnout se z místa?  

„Jak se říká v slavné australské básni: „Mám ráda svou zemi sluncem sežehlou“, ale zase se to nesmí přehnat, že…“ 

Ministryně pro životní prostředí Gwen Malkinová má špatný den. Péče o dceru, mediální smršť doprovázející její potenciálně toxické plány na řešení klimatické krize, tlak ze strany soukromého sektoru – a to ještě netuší, že na konci dne svede krvavý boj o budoucnost australské demokracie nebo celé planety? Naštěstí na to vše není sama. Po jejím boku stojí oddaná social media guru Bekkenová, třímající zbraň z nejmocnějších – třiadvacet followerů na Twitteru.  

Hra si bere to nejlepší z černých komedií Quentina Tarantina, rétoriky Ala Gora a klenotnice populární hudby. Klade přitom otázky: kdo společnost přiměje začít se k planetě chovat šetrněji? Vědci? Experti na klima? Eko-teroristi? A je to vůbec potřeba?

Finniganova hra se strefuje do všech skupin názorového spektra a proto není další ekologickou agitací, nýbrž satirickou komedií, která odkrývá sílu médií a sociálních sítí a jejich vliv na mínění mnohdy krvelačné veřejnosti. 

Délka představení: 1 hod 15 min bez přestávky

 • Obsazení a tvůrci

  Hrají: Natálie Řehořová, Anna Grundmanová, Marie Štípková, Lucia Čižinská, Nataša Bednářová

  INSCENAČNÍ TÝM
  PŘEKLAD: Ester Žantovská
  REŽIE: Kristýna Jankovcová, Adam Svozil
  SCÉNA: Jan Morávek
  KOSTÝMY: Lenka Rozsnyóová
  DRAMATURGIE: David Košťák
  ASISTENT REŽIE A INSPICE: Blanka Popková

 • Kalendář

  Datum Inscenace Scéna Vstupenky