Zimní pohádka

William Shakespeare

DEJVICKÉ DIVADLO PRAHA - CZ

Psychothriller se šťastným koncem v podání Dejvického divadla. Spletitý příběh o lásce, krutosti i důsledcích, které často způsobují unáhlené lidské činy. Ale také příběh o uplývajícím čase, jež má schopnost léčit a smiřovat s tím, co už nelze změnit, o čase, který přináší toleranci, pochopení a odpuštění. Taková je pozdní a zároveň velmi zřídka uváděná hra Williama Shakespeara. Děj příběhu se odehrává na Sicílii a v Čechách. Král Leontes žárlí na svou manželku Hermionu a obviňuje ji z nevěry s českým králem Polixenem. Uvrhne Hermionu do vězení a svou dceru, kterou nepovažuje za vlastní, chce dát zavraždit. Celý svár vyřeší až po mnoha letech vzájemná láska dětí obou znepřátelených otců...

„Nezbývá než znovu konstatovat, že herecký styl, který dejvický soubor pěstuje, má obdivuhodnou schopnost vtisknout se do tvaru i vyznění skoro kaž­dé inscenace. Dokáže ji scelit a upozadit i případné nedostatky a nedodělky. Že se tak děje v autorských záležitostech, je jaksi přirozené, ale že to platí na Shakespeara, je překvapivé. Herecká kreativita tady funguje stylotvorně, pracuje s ironií a groteskností a přináší i hravost. Celý ten styl se hodně liší od veseloherního juchání, které se na českých jevištích tak často pěstuje v souvislosti se Shakespearovými komediemi.“ (Jana Machalická, Lidové noviny)

Délka představení 150 minut s přestávkou.

  • Obsazení a tvůrci

    Režie: Ondrej Spišák. Scéna: František Lipták. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Michal Novinski. Dramaturgie: Eva Suková.

    Hrají: David Novotný, Martin Myšička, Lenka Krobotová, Miroslav Krobot, Pavel Šimčík, Jaroslav Plesl, Petr Vršek, Veronika Khek Kubařová, Vladimír Polívka, Simona Babčáková, Zdeňka Žadníková.

  • Galerie

  • Kalendář

    Datum Inscenace Scéna Vstupenky