Beseda X pokračuje druhým pololetím

Publikováno dne: 9.1.2018

V září loňského roku spolu se zahájením sezony představilo Klicperovo divadlo také svůj zcela nový cyklus BESEDA X. Pod jeho hlavičkou se tak ve Studiu Beseda uvádějí dvakrát do měsíce hostující představení různých žánrů, které však spojuje komorní nebo alternativnější forma. Projekt, který se od té doby setkal s velkým diváckým zájmem, nyní vstupuje do své druhé poloviny. I leden a únor tak budou patřit pozoruhodným hostujícím inscenacím, které se urodily v poslední době na českých jevištích.

Co nás tedy v rámci BESEDY X čeká v následujících měsících?

Hned v lednu to budou dvě skutečné lahůdky. Jako první přivítáme představení Synáčci, které na motivy známé Musilovy prózy z prostředí prestižního chlapeckého internátu „Zmatky chovance Törlesse“ vzniklo v souboru Tygr v tísni, sídlícím v pražské Vile Štvanice. Kromě talentovaných studentů DAMU uvidíte v hlavních rolích také Anitu Krausovou a hradeckému publiku dobře známého Pavla Neškudlu. Představení v režii Tomáše Loužného si nenechte ujít už 20. ledna.

Poslední lednový den zavítá do Besedy pro změnu Eva Salzmannová, jinak členka pražského Národního divadla, která předvádí skvělý výkon v monodramatu Jasno, lepo, podstín, zhyna. Jevištní adaptaci úspěšného románu mladé irské autorky Sary Baume o samotě, smíření a neobyčejném životě jednoho podivína, připravila pro pražskou Meet Factory režisérka Viktorie Čermáková. Našim divákům nabídneme toto jedinečné představení 31. ledna.

V únoru přivítáme častého a hosta Besedy X, pražské divadlo Masopust a v jeho řadách oblíbené herce Miloslava Königa, Ivanu Uhlířovou a Michala Kerna, tentokrát s jejich Lidovým kouskem. Souhra, improvizace, společné naladění a skvělé herectví jsou jen některými devizami tohoto originálního komediálně-hudebního večera, který uvedeme 10. února.

Druhé představení z únorové nabídky Besedy X zase rozhodně uspokojí všechny diváky, kterým v naší dramaturgii chybí pohybová představení. Fenomenální Radim Vizváry zavítá totiž do Hradce se svým Sólem. Best of z pantomimické tvorby, za které tento tanečník a mim získal loňskou Cenu Thálie, rozhodně nadchne nejen znalé fanoušky, ale i diváky pohybovým divadlem nedotčené a nabídne všem zcela jedinečný zážitek. Navštívit ho můžete 14. února.

Klicperovo divadlo a jeho projekt Beseda X se na vás těší a přeje mnoho krásných chvil strávených v hradeckém hledišti!!! 

Vstupenky lze zakoupit jak na jednotlivá představení, tak i v cenově zvýhodněném balíčku v rámci předplatného Beseda X, a to jak osobně v předprodeji divadla, tak nově i on-line na https://www.hkpoint.cz/cs/?option=com_ticketseller&view=subscriptions


Zobrazit všechny novinky »

  • Fotogalerie