Informace

DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ 2019

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů patří mezi nejvýznamnější kulturní události města Hradce Králové. Díky dlouholeté tradici, bohaté historii a programové pestrosti jej lze bezesporu označit za zcela klíčový v rámci celé české divadelní festivalové tradice. Osm festivalových dní přináší na tradiční kamenné scény, do moderních divadelních budov, ale také do ulic a na scény pod královéhradeckým nebem divadlo ve všech jeho podobách. Diváci mohou vybírat z široké programové nabídky, a to od klasické činohry, která představuje průřez toho nejaktuálnějšího a nejlepšího z českých scén v uplynulé sezóně, přes profesionální nezávislé soubory působící v Čechách i Evropě, až po divadlo pohybové a loutkové, které opět prezentuje to nejlepší z České republiky i zahraničí. Festival byl založen v roce 1995 tehdejším ředitelem Klicperova divadla Ladislavem Zemanem. Jeho pořadatelem je v současnosti Klicperovo divadlo a Divadlo DRAK.

Od roku 2000 je nedílnou součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů také Open Air Program. Jedná se nesoutěžní přehlídku tuzemského převážně divadelního umění, která má pro svou uměleckou otevřenost a diváckou přístupnost v rámci území ČR zcela výlučný charakter. Představení se odehrávají na téměř 20 scénách pod širým nebem, v historickém centru města, účastní se ho na 150 souborů či jednotlivců, kteří odehrají na 200 představení, venkovní část festivalu navštíví přibližně 50 tis. diváků. Jeho pořadatelem je kulturní neziskovka kontrapunkt.

Divadlo evropských regionů a jeho Open Air Program formuje královéhradecké kulturní klima, představuje prostor pro profesionální i neformální setkávání umělců a široké veřejnosti a nabízí jedinečné kulturní zážitky. Pojďte společně s námi zažít to pravé Divadlo na vlastní kůži. Oslavte s námi svátek divadla! Tentokrát v termínu od 21. do 28. června 2019.

Divadlo evropských regionů i Open Air Program jsou zařazeny mezi prestižní akce podporované městem Hradec Králové v programu Calendarium Regina. Festival dále podporuje Královéhradecký kraj, Ministerstvo kultury ČR a Státní fond kultury.

 

KAM DÁL: