Absolvent

Terry Johnson

„Paní Robinsonová, vy se mě pokoušíte svést!“ Divadelní adaptace románu Charlese Webba, který však proslavil především stejnojmenný film z roku 1967 s Dustinem Hoffmanem v titulní roli. Benjamin, čerstvý absolvent prestižní americké univerzity ověnčený řadou školních vyznamenání, se vrací po studiích do domu svých rodičů. Nudu snobských večírků, úmornost rodičovských ambicí a vnitřní prázdnotu rozčeří až příchod rodinných známých – pana a paní Robinsonových. Svůdná paní Robinsonová si s Benem začne vášnivý zakázaný poměr, který však skončí v momentě, když Benjamin pozná její dceru Elaine. Rozjede se tak spirála lásky, žárlivosti, vzpoury i hledání vlastního místa ve světě. Absolvent jako příběh zmateného a zuřivého dospívání nejen v Americe šedesátých let. Absolvent jako romantická komedie o nás, kteří přesně víme, co nechceme, ale zatím stále nevíme, co chceme…

PREMIÉRA 29. LISTOPADU 2014 VE STUDIU BESEDA.
Délka představení 2:10 s přestávkou.

 

Recenze

2.12.2014 - MF DNES (Petr Mareček)

 

Trailer

 

POT@LESK pro...

Terezu Karpianus

 • Obsazení a tvůrci

  Osoby a obsazení

  Benjamin Braddock ----- Matěj Anděl
  Mrs. Robinson ----- Martina Nováková
  Elaine ----- Natálie Holíková
  Mr. Robinson ----- Jan Vápeník
  Paní Braddocková ----- Zora Valchařová-Poulová
  Pan Braddock ----- František Staněk
  Recepční, striptér(ka), psychiatr, kněz ----- Miroslav Zavičár

   

  Tvůrčí tým

  REŽIE: TEREZA KARPIANUS.

  Dramaturgie: Jana Slouková. Překlad: Pavel Dominik. Výprava: Jan Štěpánek. Hudba a remix: David Smečka. Zpěv: Isabela Smečková Bencová. Hudební spolupráce: Martin Sedláček.

  Divadelní adaptace Terry Johnson podle novely Charlese Webba a filmového scénáře Caldera Willinghama a Bucka Henryho na základě zvláštní dohody se společností STUDIOCANAL.

  Původními  producenty v Londýně a na Broadwayi byli John Reid & Sacha Brooks.

 • Kalendář

  Datum Inscenace Scéna Vstupenky